Biała Truskawka

Biała Truskawka z Japonii

Z owocami w Japonii to jest ogólnie ciekawy temat. W Polsce idziemy do sklepu lub na bazar, kupujemy często kilogramy owoców i zjadamy bez żalu, ale nie w Japonii. Tam owoce są często wręczane jako prezenty, zapakowane w eleganckie opakowania. Ich cena też jest bardzo ciekawa. Czasami taniej iść do jubilera lub kupić torebkę od projektanta, niż w Japonii kupić owoce. To też nie jest tak, że ich cena jest wzięta zupełnie z kosmosu. Składa się na nią np., praca jaką włożył w uprawę sadownik, a wkładają oni we wszystko naprawdę dużo pracy. Japończycy chcą się wciąż doskonalić i robić daną rzecz najlepiej. Przejawia się to również w takim zawodzie, jak uprawa owoców, np. ręcznie zakładają papierowe osłony na każdą kiść winogron, żeby nie uszkodził ich deszcz, albo każdego dnia obracają mango, żeby równomiernie dochodziło do nich słońce i jest tego dużo, dużo więcej. Dzięki tym zabiegom otrzymują owoce o takim smaku, słodkości i soczystości, jak nigdzie indziej na świecie. Ale nie zawsze…

 

Biała Truskawka

Biała Truskawka

Przed wyjazdem do Japonii naoglądałam się programów o tych owocach, jakie to one nie są zajebiste i po ich zjedzeniu zaczynamy rozumieć, że nasze dotychczasowe życie nie miało sensu. Postanowiłam, że muszę wykorzystać okazję i COŚ spróbować. Jeśli jednak mam być zupełnie szczera, nie stać mnie na melona lub winogrona za ponad 500 zł (tylko ciii, nie mówcie o tym nikomu). No ale jest! Truskawka za 40 zł (tak, jedna truskawka), no tyle mogę ewentualnie odżałować, w końcu czekać ma mnie niesamowite doznanie. W dodatku to nie jest taka zwykła truskawka, tylko biała. W sklepie udało się kupić ostatnią sztukę, zapakowaną w osłonkę i plastikowe opakowanie, i jeszcze w siateczkę.

Biała Truskawka

Biała Truskawka

To przechodząc od razu do konkretów, bo się znowu zdenerwowałam. To była N A J G O R S Z A truskawka jaką zjadłam w życiu. ZERO smaku ZERO aromatu ZERO niczego. I to wszystko za jedyne 40 zł. Okazało się, że ta wyjątkowa truskawka to po prostu niedojrzała truskawka. Owszem jest okazała, o wiele większa niż zwykłe owoce, otaczana opieką i uprawiana w niezwykły sposób. Niektórzy doszukują się w niej smaku ananasa, ale ja myślę, że to taki mechanizm obronny ludzkiego umysłu. No cóż, jakoś trzeba sobie wytłumaczyć, że zakup truskawki za 40 zł był dobrym ruchem. Ja już jej więcej nie kupię, Wam też nie polecam, ale te winogrona i melona za ponad pół tysiąca złotych muszę kiedyś spróbować.

Biała Truskawka

Biała Truskawka

Amazing Japan

Zapraszam Was do dołączenia do projektu dotyczącego Japonii – Amazing Japan. Właśnie został uruchomiony i chcemy w nim zgromadzić wszystkich miłośników Japonii i tych, którzy chcieliby dowiedzieć się o niej coś więcej.

Strona: http://AmazingJapan.org/
Telegram Chat: https://t.me/AmazingJapanORG
Facebook: https://www.facebook.com/AmazingJapanORG
Twitter: https://twitter.com/AmazingJapanORG

%d bloggers like this: